
SkyShowtime a confirmat astăzi că Landman (Omul petrolului), drama inspirată din lumea industriei petroliere din Texas, primește sezonul 3. Serialul este co-creat de Taylor Sheridan, cunoscut pentru universul Yellowstone, și Christian Wallace.
Producția îi are în rolurile principale pe Billy Bob Thornton, Demi Moore, Andy Garcia, Ali Larter și Sam Elliott, alături de Jacob Lofland, Michelle Randolph, Paulina Chávez, Kayla Wallace, Mark Collie, James Jordan și Colm Feore.
În prezent, primele trei episoade din sezonul 2 sunt disponibile pe SkyShowtime, iar noile episoade apar în fiecare vineri.
Despre sezonul al doilea
În noile episoade, presiunea crește pe măsură ce exploatarea petrolului scoate la iveală și secrete bine îngropate. Tommy Norris (Billy Bob Thornton) se află într-un punct critic, prins între forțele companiei M-Tex Oil, influența lui Cami Miller (Demi Moore) și propriile tensiuni de familie. În vestul Texasului, lupta pentru supraviețuire nu are nimic romantic. Este dură, iar cineva va ceda.
Serialul este produs de Paramount Television Studios, 101 Studios și Bosque Ranch Productions, și este distribuit internațional de Paramount Global Content Distribution.



