Home AUDIENTE AUDIENȚE. Las Fierbinți, la sute de mii de români distanță de locul doi. Două titluri turcești și trei românești în top cinci

AUDIENȚE. Las Fierbinți, la sute de mii de români distanță de locul doi. Două titluri turcești și trei românești în top cinci

0
0

AUDIENȚE. Care au fost cele mai urmărite seriale în luna octombrie? Primele cinci locuri sunt disputate între trei producții 100% românești și două turcești.

toma-cuzin las fierbintiLas Fierbinți își păstrează primul loc: este cel mai urmărit serial, cu sute de mii de telespectatori în fața locului următor, în clasamentul de la orașe.

Serialul difuzat de Pro TV a avut, la fiecare episod, peste un milion de telespectatori în medie, la nivel urban. Față de locul următor – producția turcească Ziua în care mi s-a scris destinul – Las Fierbinți are un avans de 400.000 de telespectatori.

Cum se împarte top 5?

Locurile 1, 3 și 5 sunt ale românilor, cu Las Fierbinți (Pro TV), Atletico Textila (Pro TV) și Băieți de oraș, cu Mihai Bendeac (Antena 1).

Pe 2 și pe 4 sunt două seriale turcești de pe Kanal D: Ziua în care mi s-a scris destinul și Guneș.

Locurile 6,7 și 8 sunt ale indienelor de pe Național TV: Mica Mireasă, Suflete trădate, Dragoste și ură.

Cele mai urmărite seriale în luna octombrie, la nivel URBAN:

 SerialePostPersoaneRtg%Nr. Difuzari
1Las Fierbinti (sez 10)Pro TV1.043.00010.73
2Ziua in care mi s-a scris destinulKanal D642.0006.614
3Atletico TextilaPro TV594.0006.13
4GunesKanal D569.0005.87
5Baieti de orasAntena 1500.0005.14
6Mica mireasaNational TV306.0003.217
7Suflete tradateNational TV235.0002.414
8Dragoste si uraNational TV204.0002.18
9EarlPro TV190.0002.06
10Rafuiala in SeattlePro TV187.0001.93
11In mintea criminaluluiPro TV179.0001.813
12Homeland: Reteaua terorii (sez. 4)Pro TV165.0001.74
13Prizoniera dragosteiHappy Channel162.0001.717
14CamelotAntena 1138.0001.44
15Stadiul relatiei: ComplicatAcasa138.0001.442
16Homeland: Reteaua terorii (sez. 3)Pro TV137.0001.46
17Homeland: Reteaua terorii (sez. 2)Pro TV120.0001.25
18ElifHappy Channel119.0001.225
19TrasnitiiPrima TV108.0001.113
20Zboara cu noiPro TV108.0001.15
21NCIS: Ancheta militaraAXN102.0001.18
221001 de noptiKanal D95.0001.021
23Vieti schimbateAcasa87.0000.921
24NCIS: New OrleansAXN86.0000.94
25Pana la capatul lumiiAcasa83.0000.912
26Alege dragosteaAntena Stars80.0000.846
27Cele mai bune prietene oricandDisney76.0000.821
28Minti criminale: Dincolo de hotareAXN75.0000.84
29Puterea destinuluiAcasa74.0000.831
30Soy LunaDisney73.0000.863
Jobs Database
Arata mai multe articole din AUDIENTE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vezi si

TRAILER. Serialul Valea Mută, în două spoturi aproape…mute

VIDEO. Două spoturi de promovare au pregătit producătorii serialului românesc Valea Mută, …